Ogólnopolski Bieg Niepodległości

14 Listopada 2022                     

Ogólnopolski Bieg Niepodległości z SMS Wieliczka za nami!!!

To było prawdziwe biegowe święto w Wieliczce! Biegli dorośli, młodzież i dzieci, całe rodziny, zaproszeni goście, uczniowie, nauczyciele, trenerzy!  Wiele osób zdecydowało się także na biało-czerwony elementy ubioru, aby podkreślić charakter tak ważnego dla Polaków dnia!

Biało-czerwony „peleton” pokonał łączną trasę liczącą 575 kilometrów, ponieważ wielkie patriotyczne świętowanie postanowiliśmy połączyć z akcją charytatywną dla Kubusia Budzowskiego! Chętnych do biegania było tak wielu, że bieg odbywał się w dwóch sesjach porannej i popołudniowej.

Ponadto podczas Biegu Niepodległości zorganizowano także imprezę towarzyszącą, podczas której blisko 50 zawodników Akademii SMS Wieliczka i rodziców rywalizowało w turnieju piłki nożnej.

Po raz kolejny SMS Wieliczka pokazuje swoją siłę i chęć do działania, a także moc aktywizowania sportowo całych rodzin i środowisk.

Brawo za zaangażowanie dla wszystkich uczestników biegu oraz imprez towarzyszących przedsięwzięciu.  Oby więcej takich inicjatyw!

Realizacja zadania  była możliwa dzięki pozyskaniu środków z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu Sport dla Wszystkich – „Aktywna Solna Rodzina”.
SMS Wieliczka srebrnym medalistą ogólnopolskiej licealiady piłce siatkowej dziewcząt!

15 Czerwca 2022

Uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Wieliczce zajęły drugie miejsce w rozgrywanym w Wieliczce Ogólnopolskim Finale Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt. Złoty medal  wywalczyła SMS Stężyca, a brązowy medal trafił do zawodniczek z Ostrowca Świętokrzyskiego.

W dniach 13-15 czerwca 2022 w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Wieliczce rozegrano Finał Ogólnopolskie Licealiady w piłce Siatkowej Dziewcząt. Do solnego miasta zawitało 9 drużyn z całej Polski. Licznie zgromadzenie kibice z całej Polski przez trzy dni turniej mogli oglądać i emocjonować się zmaganiami siatkarskim na najwyższym poziomie. Historyczny sukces odniosła drużyna gospodyń turnieju SMS Wieliczka – srebrny medalista, która po zaciętym boju musiała uznać wyższość SMS Stężyca.

Zorganizowanie imprezy na tak wysokim poziomie było możliwe dzięki środkom pozyskanym z  Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu Sport dla Wszystkich – „Aktywna Solna Rodzina”.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. miejsce – SMS Stężyca

2.miejsce – SMS Wieliczka

3.miejsce – ZSOMS Ostrowiec Świętokrzyski

4.miejsce ZSMT Ostrów

5.miejsce I LO Szamotuły

6.miejsce LOS Dąbrowa Górnicza

7.miejsce NLMS Mielec

8. miejsce I LO Lublin

9. miejsce XIII LO Warszawa

Wyróżnienia indywidualne:

MVP – Natalia Bandurska (SMS Stężyca)

Najlepsza atakująca – Natalia Rejment (SMS Stężyca)

Najlepsza środkowa – Karolina Feliks (SMS Wieliczka)

Najlepsza przyjmująca – Kaja Klepacz (ZSOMS Ostrowiec Świętokrzyski)

Najlepsza rozgrywająca – Martyna Bulzacka (ZSMT Ostrów)

Najlepsza libero – Magdalena Pieczko (SMS Wieliczka)

Serdecznie gratulujemy wszystkim zespołom, sztabom trenerskim  oraz nagrodzonym zawodniczkom! Liczymy, na ponowne spotkanie w 2023 roku!
Projekt „Moje najmłodsze dziecko na zajęciach Małego eSMSiaka”

07 Marca 2022

„Moje najmłodsze dziecko na zajęciach „Małego eSMSiaka”, starsze na treningu Akademii… A co ze mną?” – pomyślał na pewno nie jeden rodzic odprowadzający swoje pociechy na zajęcia sportowe. SMS Wieliczka odpowiada – „ Przyjdź na nasze zajęcia pilatesu, zdrowego kręgosłupa lub zumby.”

W ramach realizacji zadania „Aktywna Solna Rodzina” finansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Sport dla wszystkich” zapraszamy do skorzystania z oferty zajęć dla dorosłych. Czekając na swoje dziecko, wybierz zajęcia i po prostu poćwicz z nami. A naprawdę warto, bo…

Treningi ogólnorozwojowe angażują do pracy wszystkie najważniejsze partie mięśni, a ich celem jest poprawa sprawności, wzmocnienie ciała i kondycji.  Ćwiczenia ogólnorozwojowe mają wiele zalet. Przede wszystkim mogą wykonywać je osoby w każdym wieku, niezależnie od płci. Ponadto trening jest efektywny, a nie wyczerpujący czy skomplikowany. Angażuje do pracy każdą grupę mięśni, co przekłada się na dobry efekt – wzmocnienie siły mięśni, poprawę kondycji i sprawności fizycznej. Zwiększa zakresu ruchomości w stawach, przyspiesza metabolizmu. Redukuje tkankę tłuszczowej i wzmacnia odporność. Warto pamiętać, że ćwiczenia ogólnorozwojowe zmniejszają prawdopodobieństwo zachorowania na cukrzycę, choroby układu krążenia czy otyłość.
Akademia SMS

04 Marca 2022

„Biegać, skakać, latać, pływać. W tańcu w ruchu wypoczywać.” – ten fragment z piosenki ze znanej wszystkim Akademii Pana Kleksa bez wątpienia mógłby stać się hasłem zajęć Akademii SMS Wieliczka.

Treningi Akademii  SMS Wieliczka dla dzieci od 6 do 12 lat to działanie systemowe skierowane do uczniów szkół podstawowych. Mają one  na celu przeciwdziałanie zachowaniom patologicznym (uzależnienia, zaburzenia zachowania i emocji, otyłości) oraz braku aktywności poprzez realizację zajęć sportowych w zakresie trzech  dyscyplin: piłki siatkowej, piłki nożnej i pływania. Zapewniają  stworzenie przestrzeni i możliwości do dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych pod opieką wykwalifikowanych trenerów. Stanowi on również motywacje do podejmowania aktywności fizycznej, dając możliwość do aktywnego spędzania wolnego czasu inaczej niż przed ekranem  komputera lub telefonu. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu,  stanowiąc ciekawą propozycję dla dzieci i rodziców, którzy cenią wartość sportu i czynnego wypoczynku. Realizacja projektu jest finansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki z programu „Sport dla wszystkich” w ramach zadania „Aktywna Solna Rodzina”.
„Mały eSMSiak” to jest to!!!

27 Luty 2022

Projekt „Mały eSMSiak” jest autorskim pomysłem Szkoły Mistrzostwa Sportowego skierowanym do dzieci w wieku 3-5 lat. Zajęcia ogólnorozwojowe dla przedszkolaków okazały się być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Podczas spotkań z trenerami nasi najmłodsi podopieczni mają okazje na wielopłaszczyznowy rozwój poprzez ruch i zabawę.

Zajęcia ogólnorozwojowemają na celu poprzez zabawę stymulowanie ogólnego rozwoju dziecka: rozwijanie sprawności manualnej, poznawczej, procesów myślowych, a także rozwijanie kompetencji językowej, komunikacyjnej, dlatego podczas treningu „Mały eSMSiak” – tańczy, śpiewa, biega, skacze, mówi, czyta, a przede wszystkim się śmieje!

Dopełnieniem treningu jest seria edukacyjnych książeczek promujących aktywny i zdrowy tryb życia pt. „Mały eSMSiak idzie na trening” oraz „Mały eSMsiak ma zdrowy brzuszek”.

Realizacja projektu była finansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki z programu „Sport dla wszystkich” w ramach zadania „Aktywna Solna Rodzina”.