Patronat WTS Solna Wieliczka

Silna synergia pierwszoligowego klubu piłki siatkowej kobiet i szkoły pozwala na nazywanie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Wieliczce mianem „kuźni talentów” klubu. Trener pierwszoligowego zespołu nadzoruje system szkoleniowy w sekcji siatkówki, a najbardziej utalentowane uczennice mają szanse kontynuowania kariery sportowej w profesjonalnym klubie piłki siatkowej. Dla uczennic szkoły trenujących w sekcji siatkówki- klub WTS Solna jest swego rodzaju celem sportowym.

KLUB SMS WIELICZKA

Intensywny rozwój Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego Wieliczka pozwolił na powołanie do życia klubu sportowego będącego integralną częścią naszej placówki. Podobnie jak w szkole jego działalność będzie się ogniskowała wokół trzech dyscyplin – piłki nożnej, piłki siatkowej oraz pływania, co pozwoli zjednoczyć zawodników pod jednym szyldem i stworzyć nową jakość na sportowym rynku wielickim, a następnie marki rozpoznawalnej najpierw w przestrzeni około krakowskiej,  wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Naszym długofalowym celem sportowym jest doprowadzenie do sytuacji w której pierwsze drużyny w każdej kategorii wiekowej rywalizują na poziomie wojewódzkim lub ogólnopolskim.  

„Mały eSMSiak” Projekt „Mały eSMSiak” to autorski projekt naszego klubu skierowany do najmłodszych. Jego celem jest propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia wśród przedszkolaków, z którymi zostaną zrealizowane zajęcia ogólnorozwojowe na terenie całej gminy, a w przyszłości także i województwa, prowadzone przez wysoko wykwalifikowaną kadrę