ul. Bogucka 2, 32-020 Wieliczka

+48 782-123-610

info@smswieliczka.pl

MONIKA BROTOŃ – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, nauczycielka przyrody, biologii, geografii, chemii, języka angielskiego oraz edukacji wczesnoszkolnej. Ze szkołą związana jest od dziewięciu lat, od siedmiu pełni rolę wychowawcy. Organizatorka wielu konkursów, zajęć pozalekcyjnych, wycieczek,a ostatnio comiesięcznych wyjazdów pod hasłem „Weekend          z COOLturą”. Chętnie bierze udział       w różnych akcjach charytatywnych, jest członkiem Stowarzyszenia Propagującego Idee Kazimierzowskie. We wszystko co robi, angażuje się całym sercem, mnóstwo czasu poświęca na doskonalenie swojego warsztatu pracy. Nauczanie jest jej wielką pasją i daje jej ogromną satysfakcję. Jest miłośniczką książek oraz kina, chętnie podróżuje,     a każdą wolną chwilę poświęca najbliższym. Uwielbia zwierzęta, jej ulubieńcami są psy.

Kinga Ptak - dyplomowany nauczyciel języka polskiego, zajęć artystycznych oraz wychowawca   z 12 - letni stażem pracy, absolwentka studiów z zakresu filologii polskiej, zarządzania oświatą, wiedzy             o kulturze oraz bibliotekoznawstwa, zdobywczyni II miejsca w plebiscycie Dziennika Polskiego na najlepszego nauczyciela w Małopolsce w kategorii mała szkoła, organizatorka licznych akcji charytatywnych oraz pozalekcyjnych przedsięwzięć, tj. gimnazjalne noce filmowe, Dzień Profilaktyki i Sportu, Dzień Śpiocha. Jest twórcą autorskich programów    w zakresie doradztwa zawodowego oraz pracy   z uczniem wymagającym rewalidacji na zajęcia przygotowujących       do egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego. Od wielu lat w ramach zajęć artystyczny prowadzi lekcje dotyczące historii kina i filmu. Jej uczniowie osiągają sukcesy edukacyjne na poziomie województwa - finaliści Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Osoba charakteryzująca się otwartością, wrażliwością, kreatywnością, pracowitością i profesjonalizmem.    W pracy i życiu kieruje się zasadą,    że "tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia". Swój wolny czas spędza najchętniej z rodziną oraz przyjaciółmi. Jej pasją są filmy oraz książki. Lubi podróżować oraz aktywnie spędzać czas.

KINGA PTAK

WICEDYREKTOR

d/s DYDAKTYCZNYCH

SMS WIELICZKA

NAUCZYCIEL J. POLSKIEGO

IZABELA WAWRZYK

 

 Dyplomowany nauczyciel wychowania fizycznego z 12- letnim stażem pracy. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, instruktor siatkówki, kierownik wypoczynku kolonijnego oraz wycieczek, koordynator imprez sportowych z udziałem gwiazd sportu, tj.: Krzysztof Diablo Włodarczyk czy Paweł Kołodziej - młodzieżowy mistrz świata WBC. Jej pasją zawsze był sport, w czasie studiów trenowała siatkówkę . Lubi wyzwania, uwielbia pracę z dziećmi    i młodzieżą. Jej zawodowym mottem są słowa: " Zawsze pracuj tak, aby uczniowie widzieli w tobie autorytet ". Od paru lat trenuje bieganie oraz tenis ziemny, jeździ na rolkach, często spędza czas na siłowni. W zimie jeździ na nartach i pływa.       Jej marzeniem jest zostać trenerem personalnym, ponieważ uwielbia pracę z ludźmi.

IZABELA WAWRZYK - dyplomowany nauczyciel wychowania fizycznego    z 12- letnim stażem pracy. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, instruktor siatkówki, kierownik wypoczynku kolonijnego oraz wycieczek, koordynator imprez sportowych        z udziałem gwiazd sportu, tj.: Krzysztof Diablo Włodarczyk czy Paweł Kołodziej - młodzieżowy   mistrz świata WBC. Jej pasją zawsze był sport, w czasie studiów trenowała siatkówkę . Lubi wyzwania, uwielbia pracę z dziećmi    i młodzieżą.       Jej zawodowym mottem są słowa: " Zawsze pracuj tak, aby uczniowie widzieli w tobie autorytet ". Od paru lat trenuje bieganie oraz tenis ziemny, jeździ na rolkach, często spędza czas na siłowni. W zimie jeździ na nartach i pływa.              Jej marzeniem jest zostać trenerem personalnym, ponieważ uwielbia pracę z ludźmi.

MAŁGORZATA JUSZCZYK - nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie, przygotowania do życia w rodzinie, wiedzy o kulturze. Prowadzi zajęcia korekcyjno-kompensacyjne oraz socjoterapię.Opiekun Gimnazjalnego Klubu Kibica. Od kilku lat prowadzi Klub Wspierania Inicjatyw Lokalnych, w ramach którego uczniowie jako wolontariusze mogą angażować się    w organizację różnorodnych szkolnych i środowiskowych akcji charytatywnych, kulturalnych, społecznych oraz sportowych.Wśród nich znajdują się gminne edycje Finałów Szlachetnej Paczki i WOŚP.  W roku 2012 znalazła się w gronie nagrodzonych nauczycieli w IV edycji Nagrody im Ireny Sendlerowej za naprawianie świata; Laureatka plebiscytu Dziennika Polskiego - Nauczyciel Małopolski oraz Perła Powiatu Wielickiego 2017 w kategorii społecznik. Od kilku lat organizuje niekonwencjonalne wyjazdy wakacyjne do różnych miejsc Europy. Dotychczas udało się odwiedzić m.in.: Rosję, Białoruś, Rumunię, Ukrainę     z Krymem, Turcje, kraje Bałkańskie. W swej pracy wyznaje zasadę, że każdy człowiek ma w sobie talent, trzeba go tylko szukać i rozwijać.  Ceni uczciwość, pracowitość, poczucie humoru i umiejętność słuchania oraz wrażliwość na potrzeby innych. Wolny czas spędza najchętniej z bliskimi       i przyjaciółmi, z książką, w kuchni,    z aparatem fotograficznym, na górskich szlakach lub poznając inne kultury i ciekawe miejsca.

RENATA ŁANOSZKA

 

NAUCZUCIEL PRZYRODY I BIOLOGII

 

Pewien chłopiec, chcąc poznać tajemnicę szczęścia, udał się do najmądrzejszego z ludzi. Ten, zaprosił go do zwiedzania swojego pałacu. Wręczył mu przy tym łyżkę z trzema kroplami oliwy, prosząc, aby ani krzty nie uronić. Gdy chłopiec wrócił, Mędrzec zapytał go czy podoba  mu się jego wspaniały zamek. Zawstydzony młodzieniec nie umiał odpowiedzieć na to pytanie, bo starając się całą drogę, aby nie wylać oliwy niczego nie zauważył.

Mędrzec polecił mu, by po raz drugi przespacerował się po zamku i tym razem docenił jego piękno. Teraz chłopiec urzeczony niezwykłym smakiem, z jakim urządzono pałac, zupełnie zapomniał o oliwie i gdy ponownie stanął przed Mędrcem, na łyżce nie było po niej śladu.

Wtedy dowiedział się, że tajemnica szczęścia tkwi w tym, aby widzieć wszystkie cuda świata, zachwycać się nimi i korzystać z nich, ale nigdy nie zapominać o kroplach oliwy na łyżce.

Od 24 lat, jako nauczyciel przyrody i biologii towarzyszę dzieciom w drodze do odkrycia tej tajemnicy

Pewien chłopiec, chcąc poznać tajemnicę szczęścia, udał się do najmądrzejszego z ludzi. Ten, zaprosił go do zwiedzania swojego pałacu. Wręczył mu przy tym łyżkę z trzema kroplami oliwy, prosząc, aby ani krzty nie uronić. Gdy chłopiec wrócił, Mędrzec zapytał go czy podoba  mu się jego wspaniały zamek. Zawstydzony młodzieniec nie umiał odpowiedzieć na to pytanie, bo starając się całą drogę, aby nie wylać oliwy niczego nie zauważył.

Mędrzec polecił mu, by po raz drugi przespacerował się po zamku i tym razem docenił jego piękno. Teraz chłopiec urzeczony niezwykłym smakiem, z jakim urządzono pałac, zupełnie zapomniał o oliwie i gdy ponownie stanął przed Mędrcem, na łyżce nie było po niej śladu.

Wtedy dowiedział się, że tajemnica szczęścia tkwi w tym, aby widzieć wszystkie cuda świata, zachwycać się nimi i korzystać z nich, ale nigdy nie zapominać o kroplach oliwy na łyżce.

Od 24 lat, jako nauczyciel przyrody     i biologii towarzyszę dzieciom w drodze do odkrycia tej tajemnicy.

RENATA ŁANOSZKA

MAGDALENA HOŁDA

 

NAUCZYCIEL MATEMATYKI, INFORMATYKI, J. NIEMIECKIEGO

 

Nauczyciel języka niemieckiego, matematyki, informatyki, nauczania indywidualnego oraz wychowawca z 20 - letnim stażem pracy. Absolwentka studiów z zakresu nauczania języka niemieckiego, matematyki z elementami informatyki, edukacji potrzeb rewalidacyjnych osób z niepełnosprawnością intelektualną. W swojej karierze pracowała z dziećmi i młodzieżą, an każdym etapie edukacyjnym, przygotowując podopiecznych do egzaminu maturalnego i gimnazjalnego. Organizatorka wielu ciekawych wycieczek krajoznawczych. Pracowała przy wielu projektach i konkursach. Charakteryzuje się pracowitością, sumiennością, otwartością, ciekawością na nowe wyzwania i uczciwością. W pracy kieruje się zasadą każdy człowiek - uczeń jest inny. Swój wolny czas spędza najczęściej ze swoją rodziną. Lubi zwiedzać i poznawać nowe miejsca.

MAGDALENA HOŁDA – nauczyciel języka niemieckiego, matematyki, informatyki, nauczania indywidualnego oraz wychowawca    z 20 - letnim stażem pracy. Absolwentka studiów z zakresu nauczania języka niemieckiego, matematyki z elementami informatyki, edukacji potrzeb rewalidacyjnych osób                      z niepełnosprawnością intelektualną. W swojej karierze pracowała            z dziećmi i młodzieżą, an każdym etapie edukacyjnym, przygotowując podopiecznych do egzaminu maturalnego i gimnazjalnego. Organizatorka wielu ciekawych wycieczek krajoznawczych. Pracowała przy wielu projektach       i konkursach. Charakteryzuje się pracowitością, sumiennością, otwartością, ciekawością na nowe wyzwania i uczciwością. W pracy kieruje się zasadą każdy człowiek - uczeń jest inny. Swój wolny czas spędza najczęściej ze swoją rodziną. Lubi zwiedzać i poznawać nowe miejsca.

MARCIN CIEPŁY

 

mgr WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

TRENER PIŁKI NOŻNEJ

 

Od najmłodszych lat pasjonat piłki nożnej. Wychowanek Hutnika Kraków, gdzie przeszedł przez wszystkie szczeble piłki młodzieżowej. Swoje zainteresowania i zamiłowanie do ruchu rozwijał na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, gdzie zdobył uprawnienia trenerskie II klasy. Posiada również uprawnienia sędziego piłki nożnej. Po zakończeniu kariery piłkarskiej w pełni poświęcił się pracy z młodzieżą - od 2011 roku pracuje jako trener piłki nożnej. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje na kursach i szkoleniach. Pracując w Coerver Coaching, zdobył nie tylko wiedzę o zasadach skutecznego szkolenia, ale również miał możliwość rozwijać swój warsztat trenerski, pracując z zawodnikami większości krakowskich klubów. Posiada licencję trenerską UEFA A. W swojej pracy kieruje się przede wszystkim rozwojem indywidualnych umiejętności technicznych zawodnika, aby stworzyć mu solidne podstawy do pracy na dalszej ścieżce kariery piłkarskiej.

MARCIN CIEPŁY - od najmłodszych lat pasjonat piłki nożnej. Wychowanek Hutnika Kraków, gdzie przeszedł przez wszystkie szczeble piłki młodzieżowej. Swoje zainteresowania i zamiłowanie do ruchu rozwijał na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, gdzie zdobył uprawnienia trenerskie II klasy. Posiada również uprawnienia sędziego piłki nożnej. Po zakończeniu kariery piłkarskiej w pełni poświęcił się pracy z młodzieżą - od 2011 roku pracuje jako trener piłki nożnej. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje na kursach i szkoleniach. Pracując w Coerver Coaching, zdobył nie tylko wiedzę o zasadach skutecznego szkolenia, ale również miał możliwość rozwijać swój warsztat trenerski, pracując z zawodnikami większości krakowskich klubów. Posiada licencję trenerską UEFA A. W swojej pracy kieruje się przede wszystkim rozwojem indywidualnych umiejętności technicznych zawodnika, aby stworzyć mu solidne podstawy do pracy na dalszej ścieżce kariery piłkarskiej.

Nad prawidłowym odżywianiem naszych wychowanków i uczniów czuwa mgr inż. ANETA MIĘKINA -NOWAK  - psychodietetyk, absolwentka Technologii Żywności  i Żywienia Człowieka na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, swoje dietetyczne doświadczenie od kilku lat zdobywa, prowadząc prywatną praktykę w zakresie usług dietetycznych, a wcześniej podczas pracy w poradni psychodietetycznej oraz diabetologicznej, jak również doradzając w klubie fitness. Edukuje - jak zdrowo się odżywiać         - przedszkolaki, dzieci i młodzież, jak również seniorów podczas prelekcji, na które jest zapraszana. Swoją wiedzę poszerza na kursach i szkoleniach oraz czytając najnowsze publikacje z zakresu dietetyki. Lubi zaszczepiać, zwłaszcza    w małych dzieciach, chęć zdrowego jedzenia, dlatego często eksperymentuje kulinarnie ze swoimi dziećmi.            Lubi wolny czas spędzać aktywnie i wspólnie ze swoją rodziną, podróżując do miejsc bliskich naturze.

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, wydziału filologicznego oraz Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego           i Języków Obcych w Katowicach. Nauczyciel dyplomowany z 12 letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi   i młodzieżą. Od 8 lat zaangażowana w pracę komisji rejonowej Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego. Autorka innowacji pedagogicznej z języka angielskiego dla dzieci w klasach 1-3 szkoły podstawowej. Organizatorka konkursów językowych, zaangażowany wychowawca, nauczyciel z pasją i determinacją. Wolne chwile spędza na słuchaniu muzyki, lubi podróżować i poznawać nowe miejsca i kultury.

KADRA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

ZESPÓŁ SZKÓŁ MISTRZOSTWA SPORTOWEGO WIELICZKA

KLAUDIA GÓRALCZYK

NAUCZYCIEL JĘZYKA POLSKIEGO

absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, studentka logopedii na Wyższej Szkole Biznesu w Krakowie. Od lat stoi na straży ortografii i prawidłowej odmiany przez przypadki. Została polonistką, gdyż na siatkarkę zabrakło jej wzrostu, jednak spełnia się poprzez pracę z młodymi sportowcami, z którymi zawsze udaje jej się znaleźć nić porozumienia. Pasjonatka poezji XIX-wiecznej i kultury śródziemnomorskiej (szczególnie kuchni!). Od lat zajmująca się literaturą młodzieżową, poszukuje nowych form przekazu wiedzy na temat świata sztuki. Wyznaje zasadę, że każdy z nas nosi w sobie pierwiastek dziecka i należy to pielęgnować niezależnie od wieku. Młodzi ludzie są dla niej inspiracją do kreatywnych działań na wielu płaszczyznach. W ramach zajęć próbuje zarażać miłością do teatru i gry aktorskiej oraz kina. Jej lekcje, choć humanistyczne, zawierają dużo ruchu i... niekoniecznie ograniczają się do czterech ścian klasy. Jest pełna energii, uśmiechnięta i zawsze stara się pomóc jak tylko najlepiej potrafi!

JOANNA GRUSZKA

TRENER PIŁKI NOŻNEJ

 

Mistrzyni Polski Kadr Wojewódzkich Juniorek Młodszych w sezonie 2007/2008, Wicemistrzyni Polski w Futsalu Kobiet w sezonie 2008/2009, Reprezentantka Polski Kobiet w latach 2006-2009. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na kierunku - zarządzanie w sporcie oraz studia podyplomowe w zakresie wychowania fizycznego z gimnastyką korekcyjną. Koordynatorka Projektu „Trenuj piłkę nożną razem z nami” wspieranym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Ukończyła kurs trenerski UEFA C, UEFA B oraz Coerver Coach Training Clinic. Skończyła Kurs Przygotowawczy dla Wychowawców Placówek Wypoczynku Dzieci i Młodzieży oraz kurs na kierownika wypoczynku. Posiada uprawnienia pierwszej pomocy z resuscytacją krążeniowo-oddechową osoby dorosłej, dziecka, niemowlęcia, używania AED, dodatkowej pomocy i pierwszej pomocy dzieciom. Uczestniczyła w warsztatach szkoleniowych dla trenerów piłki nożnej (trening dzieci w wieku 4-8 lat) oraz w II Konferencji Only Futbol dla trenerów piłki nożnej (Kompleksowy rozwój dzieci i młodzieży w ujęciu motorycznym). Współorganizatorka Ogólnopolskich turniejów „Bądź następny” w rocznikach 2004-2010 w Szkole Futbolu Staniątki. Prowadzi zespół Młodzików i Żaków w Szkółce Piłkarskiej Solne Miasto Wieliczka. Angażuje się też w treningi indywidualne z zawodnikami, planuje otworzyć swoją własną szkółkę piłkarską.

 

Uwielbia pracę z dziećmi, jak zawsze powtarza " jest w swoim żywiole", szybko nawiązuje kontakty, komunikatywna, dobrze zorganizowana. Swoją energią i osobowością zaraża podopiecznych, dzięki temu rozpala w nich miłość do sportu. Systematycznie dąży do poszerzania swojej wiedzy w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży w piłce nożnej.

Uważa, że "JEDYNĄ DROGĄ ROZWOJU JEST CIĄGŁE PODNOSZENIE

POPRZECZKI, JEDYNĄ MIARĄ SUKCESU JEST WYSIŁEK JAKI WŁOŻYLIŚMY

ABY GO OSIĄGNĄĆ" /BRUCE LEE/

KLAUDIA SADOWSKA

NAUCZYCIEL HISTORII


 

Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, ukończyła studia historyczne na wydziale humanistycznym oraz studia uzupełniające na kierunku wychowanie przedszkolnego z zarządzaniem. Praca z dziećmi i młodzieżą była od zawsze jej marzeniem, które z pasją realizuje.

 

AGNIESZKA KNAPIK

NAUCZYCIEL JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Nauczyciel z 20-letnim stażem pracy na stanowisku nauczyciela języka angielskiego. Znajomość języków obcych, to klucz do innego świata, do innych kultur dlatego postanowiła ukończyć dwukierunkowe studia filologiczne w zakresie języka angielskiego i rosyjskiego. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie oraz Uniwersytetu Łódzkiego. Na przestrzeni lat uzyskała stopień nauczyciela mianowanego, a następnie dyplomowanego. Stale stara się rozwijać swoje umiejętności i podnosić kwalifikacje, a efektem tego jest zdobycie uprawnień egzaminatora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w zakresie egzaminu maturalnego oraz ósmoklasisty. Prywatnie jest ogromną miłośniczką podróży, książek, pływania i wolny czas oddaję tym pasjom. Należy do tych szczęśliwców, którzy robią to, co lubią. Zaprasza więc do wspólnego odkrywania świata poprzez angielski. Do zobaczenia! See You!


 

 

JAKUB KALICIECKI

TRENER PIŁKI SIATKOWEJ


 

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach - specjalizacja piłka siatkowa, trener MUKS POPRAD Stary Sącz, STS Sandecja Nowy Sącz, MKS Muszynianka Muszyna (Młoda Orlen Liga).Ostatni sezon WTS Solna Wieliczka. Specjalista z zakresu odnowy biologicznej w sporcie . Uczestnik wielu kursów i konferencji z zakresu piłki siatkowej oraz przygotowania motorycznego. Trener Reprezentacji Małopolskiej Kadry Piłki Siatkowej i Piłki Plażowej. Miłośnik turystyki górskiej oraz narciarstwa.

PAULINA CZEKAJSKA

TRENER PIŁKI SIATKOWEJ


Absolwentka Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Bielsku Białej. Zawodniczka grająca w klubach na poziomie 1 i 2 ligi, m. in. w Pszczynie, Biłgoraju, Krośnie, Tarnowie, Proszowicach, Tomaszowie Lubelskim. Dwa razy z rządu, razem z drużyną z Krosna, zdobyła Akademickie Mistrzostwo Polski - w 2014 i 2015 roku. Brała także udział w finałach AMP w siatkówce plażowej. Jest absolwentką Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie uzyskała tytuł magistra oraz instruktora narciarstwa - jej drugie hobby zaraz po siatkówce oczywiście. :) Jako specjalizację licencjacką wybrała gimnastykę korekcyjną z odnową biologiczną. Ma również ukończony kurs terapii zajęciowej.

BARBARA KIŁAWIEC

TRENER PIŁKI SIATKOWEJ


Jest absolwentką AWF Kraków o profilu wychowanie fizyczne, licencjat ukończyła ze specjalizacji - gimnastyka korekcyjna, a studia magisterskie - menager sportu. Jako zawodniczka grała m. in. w STS Sandecji, gdzie jako juniorka brała udział w finałach Mistrzostw Polski. Dwukrotnie uczestniczyła także w finałach AMP w siatkówce plażowej. Aktualnie jest trenerką w WTS Solnej Wieliczka - minisiatkówka dwójek, a także czynnie sędziuje w MZPS piłkę halową, a w sezonie letnim - piłkę plażową. W wolnym czasie lubi chodzić po górach i biegać.

AGNIESZKA MAJKA

DYREKTOR LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

NAUCZYCIEL MATEMATYKI


 

Nauczyciel dyplomowany z kilkunastoletnim stażem pracy. Absolwentka Akademii Pedagogicznej w Krakowie, ukończyła studia na kierunku: fizyka z informatyką, a także studia uzupełniające na kierunku: matematyka. Posiada również dyplom Uniwersytet Jagiellońskiego z zarządzania i przywództwa w oświacie. Przez kilkanaście lat związana z krakowską szkołą średnią, jako nauczyciel matematyki i fizyki, pracowała też w gimnazjum i szkole podstawowej. Długoletni wolontariusz, kochający matematykę i pracę z dziećmi i młodzieżą

 ŁUKASZ SKÓRA

 

Trener piłki nożnej w Szkole Mistrzostwa Sportowego Wieliczka.Jest absolwentem krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, gdzie uzyskał tytuł magistra wychowania fizycznego ze specjalizacjami gimnastyka korekcyjna i trener przygotowania motorycznego w sporcie. Na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach uzyskał dyplom trenera przygotowania motorycznego. Posiada uprawnienia trenerskie UEFA B. Od lat jego największą pasją był sport, a w szczególności piłka nożna, którą uprawia również czynnie jako zawodnik. Swoim zamiłowaniem do aktywności fizycznej chce zarażać podopiecznych, ważny dla niego jest wszechstronny i harmonijny rozwój ucznia. Pracę z piłkarskimi zespołami młodzieżowymi rozpoczął w 2014 roku i od tego czasu cały czas podnosi swoje kwalifikacje. Jest również trenerem personalnym, uczestniczył w licznych szkoleniach z zakresu piłki nożnej i treningu motorycznego m.in. w akademii mistrza Polski, Piasta Gliwice.

Kinga Ptak

DYREKTOR SMS WIELICZKA

 Dyplomowany nauczyciel języka polskiego, zajęć artystycznych oraz wychowawca z 12- letni stażem pracy, absolwentka studiów z zakresu filologii polskiej, zarządzania oświatą, wiedzy o kulturze oraz bibliotekoznawstwa, zdobywczyni II miejsca w plebiscycie Dziennika Polskiego na najlepszego nauczyciela w Małopolsce w kategorii mała szkoła, organizatorka licznych akcji charytatywnych oraz pozalekcyjnych przedsięwzięć, tj. gimnazjalne noce filmowe, Dzień Profilaktyki i Sportu, Dzień Śpiocha. Jest twórcą autorskich programów w zakresie doradztwa zawodowego oraz pracy z uczniem wymagającym rewalidacji na zajęcia przygotowujących do egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego. Od wielu lat w ramach zajęć artystyczny prowadzi lekcje dotyczące historii kina i filmu. Jej uczniowie osiągają sukcesy edukacyjne na poziomie województwa - finaliści Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Osoba charakteryzująca się otwartością, wrażliwością, kreatywnością, pracowitością i profesjonalizmem. W pracy i życiu kieruje się zasadą, że "tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia". Swój wolny czas spędza najchętniej z rodziną oraz przyjaciółmi. Jej pasją są filmy oraz książki. Lubi podróżować oraz aktywnie spędzać czas.

KSENIA BEREZOWSKA

 

Nauczycielka plastyki w Szkole Mistrzostwa Sportowego Wieliczka.

Absolwentka Uniwersytetu Kultury i Sztuki w Kijowie, gdzie uzyskała tytuł magistra reżyserii filmu animowanego.  Od 17 roku życia pracuje jako grafik-animator , prowadzi zajęcia 

i warsztaty z dziećmi w zakresie plastyki, filmu animowanego, eco-sztuki ze śmieci. Jest ilustratorką książek i podręczników.

MARIA STEC

 

Długoletnia tłumaczka symultaniczna i nauczycielka języka angielskiego i etyki oraz pasjonatka języków obcych (francuski, chiński, rosyjski). Praca z dziećmi i młodzieżą jest dla niej darem i pasją.

Po ukończeniu studiów językowych i pedagogicznych w Wielkiej Brytanii (Cambridge) 11 lat pracowała w Katolickiej Szkole St. Mary’s School w Addis Ababa, Ethiopia (Afryka), ucząc tam języka angielskiego i etyki na poziomie liceum. To spotkanie z Afryka nauczyło ją szacunku do prostoty i pokory w życiu.

W roku 2000 wyjechała do USA -California i Alaska, gdzie kontynuowała studia językowe i pedagogiczne na Uniwersytecie Stanford oraz UAA.

W roku 2007 została zaproszona do Chin, Chongqing University of Science & Technology, gdzie przez 2 lata pracowała jako wykładowca języka angielskiego. Krótki wyjazd do Tybetu w tym czasie był niesamowitym doświadczeniem i spotkaniem z cudownymi ludźmi i ich pięknym krajem, wciąż zmagającym się z brakiem wolności.

W roku 2008 na prośbę Kościoła Katolickiego służyła jako tłumaczka (język angielski - język rosyjski) w Magadanie, Syberia. Miejsce to jest dla Polaków tragicznym wspomnieniem doświadczeń Gułagu.

Po 26 latach pobytu poza granicami Polski, wróciła do Ojczyzny, aby kontynuować pracę nauczyciela języka angielskiego w polskiej szkole.