"NIEOCZEKIWANA ZAMIANA MIEJSC"            - I HALOWY TURNIEJ RODZICÓW                    W PIŁCE NOŻNEJ

14 kwietnia 2018 roku na hali Solnego Miasta odbył się I Halowy Turniej Rodziców w Piłce Nożnej zorganizowany przez Szkołę Mistrzostwa Sportowego Wieliczka. Celem turnieju było m.in.: propagowanie uprawiania piłki nożnej w środowisku rodziców i opiekunów, integracja środowiska rodziców i opiekunów z różnych klubów, promocja aktywnego spędzania czasu wolnego. Po zaciętej i emocjonujące rywalizacji zwycięzcą turniej został Gwarek Wieliczka, drugie miejsce przypadło w udziale BTS Rekordowi Bielsko- Biała, na podium znalazła sie także Solna Góra. Rodzice SMS Wieliczka uplasowali sie na piątej pozycji. Calem przedsięwzięciu przyświecał szczytny cel - zbiórka funduszy na leczenie 6- letniego Adasia Dobrowolskiego z Czarnochowic.

"NIEOCZEKIWANA ZAMIANA MIEJSC"  - I HALOWY TURNIEJ RODZICÓW        W PIŁCE NOŻNEJ

14 kwietnia 2018 roku na hali Solnego Miasta odbył się I Halowy Turniej Rodziców w Piłce Nożnej zorganizowany przez Szkołę Mistrzostwa Sportowego Wieliczka. Celem turnieju było m.in.: propagowanie uprawiania piłki nożnej w środowisku rodziców i opiekunów, integracja środowiska rodziców i opiekunów z różnych klubów, promocja aktywnego spędzania czasu wolnego. Po zaciętej i emocjonujące rywalizacji zwycięzcą turniej został Gwarek Wieliczka, drugie miejsce przypadło w udziale BTS Rekordowi Bielsko- Biała, na podium znalazła sie także Solna Góra. Rodzice SMS Wieliczka uplasowali sie na piątej pozycji. Calem przedsięwzięciu przyświecał szczytny cel - zbiórka funduszy na leczenie 6-letniego Adasia Dobrowolskiego z Czarnochowic.

WYMIANA MĘDZYSZKOLNA

W ramach podpisanego w dniu 09.12.2017 Listu Intencyjnego o współpracy pomiędzy BTS Rekord Bielsko Biała reprezentującego Szkołę Mistrzostwa Sportowego Rekord Bielsko Biała, a Niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego Wieliczka              w poniedziałek 16.04 2018 rozpoczęto projekt polegający na wymianie dydaktycznej uczniów klas szóstych. Przedsięwzięcie ma na celu zapoznanie się uczniów z bazą edukacyjną i sportową partnerów, poziomem nauczania przedmiotowego i sportowego, osiągnięciami naukowymi, sportowymi uczniów        i zawodników. Jest to pierwsza z praktycznych form wdrażania porozumienia pomiędzy szkołami.

WYMIANA MĘDZYSZKOLNA

W ramach podpisanego w dniu 09.12.2017 Listu Intencyjnego o współpracy pomiędzy BTS Rekord Bielsko Biała reprezentującego Szkołę Mistrzostwa Sportowego Rekord Bielsko Biała, a Niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego Wieliczka w poniedziałek 16.04 2018 rozpoczęto projekt polegający na wymianie dydaktycznej uczniów klas szóstych. Przedsięwzięcie ma na celu zapoznanie się uczniów z bazą edukacyjną i sportową partnerów, poziomem nauczania przedmiotowego      i sportowego, osiągnięciami naukowymi, sportowymi uczniów i zawodników. Jest to pierwsza z praktycznych form wdrażania porozumienia pomiędzy szkołami.

AKTUALNOŚCI

Kolejny oficjalny sparing za nami tym razem z LKS Czarnochowice. Wynik : 5:3 dla SMS Wieliczka. BRAWO MY!!

Bramki strzelili: Bartek Witkowski 3, Max Kozioł i Wiktor Muzyk po 1. Za tydzień mecz z Górnikiem Wieliczka.

SPARING

    REKRUTACJA 2018/2019

 

Zapraszamy do naszej szkoły dziewczęta    i chłopców do klas IV, V, VI, VII i VIII       o profilu piłka siatkowa oraz piła nożna. Podanie oraz kwestionariusz osobowy do pobrania ze strony www.smswieliczka.pl z zakładki - REKRUTACJA.

 

  Więcej informacji:

- sekretariat szkoły - ul. T. Kościuszki   15, Solne Miasto

- www.smswieliczka.pl

- tel. 782 123 610

- www.facebook.com/smswieliczka

 

Obejrzyj, zadzwoń, przyjdź - sprawdź naszą ofertę!!!

Kolejny oficjalny sparing za nami, tym razem z LKS Czarnochowice. Wynik : 5:3 dla SMS Wieliczka. BRAWO MY!!

Bramki strzelili: Bartek Witkowski 3, Max Kozioł i Wiktor Muzyk po 1.

Za tydzień mecz z Górnikiem Wieliczka.

Nasze pierwsze Powiatowe Zawody Pierwszej Pomocy

25 kwietnia 2018 roku w wielickim parku odbyły się Powiatowe Zawody Pierwszej Pomocy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII - Julia Ruchlewicz, Klaudia Łyduch, Emilia Ptak oraz Łukasz Kuczaj. Do zawodów przygotowywali się pod czujnym okiem pani Moniki Brotoń. Pierwsze zawody, IV miejsce. Brawo!!! Gratulujemy i za roku liczymy na więcej!

Nasze pierwsze Powiatowe Zawody Pierwszej Pomocy

25 kwietnia 2018 roku w wielickim parku odbyły się Powiatowe Zawody Pierwszej Pomocy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII - Julia Ruchlewicz, Klaudia Łyduch, Emilia Ptak oraz Łukasz Kuczaj. Do zawodów przygotowywali się pod czujnym okiem pani Moniki Brotoń. Pierwsze zawody, IV miejsce. Brawo!!! Gratulujemy i za roku liczymy na więcej!

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY AUTORAMI ILUSTRACJI DO KSIĄŻKI KONKURSOWEJ!!!
 
Już 19 maja na Targach Książki w Warszawie zostanie rozstrzygnięty konkurs "Bazgroł", do którego zgłosiła się nasza szkoła. Uczniowie kl. IV, V, VI pod kierunkiem pani Kseni Berezowskej wykonali samodzielnie wszystkie ilustracje do publikacji!
W jury konkursu zasiądzie m.in. Jurek Owsiak!!! Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki!!!

SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO WIELICZKA

REKRUTACJA

2018/2019

NASZA SZKOŁA W FINALE

OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU!!!  

WALCZYMY O ZWYCIĘSTWO!!!!

 

19 maja o godz.15.00 na Stadionie Narodowym w Warszawie wszystko stanie się jasne!  Nie może nas tam zabraknąć! Szczegóły wyjazdu już wkrótce!

 

Najbardziej zabazgrolona placówka - lista finalistów konkursu:

1. Biblioteka Publiczna Gminy Łabunie

2. Koło Literackie "Siódemeczki" - Szkoła Podstawowa Nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim

3. Szkoła Podstawowa im. W. Broniewskiego w Strupinie Dużym

4. Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Wieliczce

5. Zespół Szkół w Żółtańcach im. ks. Józefa Dąbrowskiego

Z historią za pan brat!

 

W dniu 10 maja 2018 roku  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli

w wyjeździe do Muzeum Archeologicznego oraz Zamek Królewski na Wawelu.

Na klasę IV i V - czekała przygoda ze sztuką egipską i legendami oraz pradziejami wawelskiego wzgórza oraz Krakowa.

Natomiast kasy VI i VII zostały zaproszone na poznawanie tajników religii i obrzędowości starożytnego   Egiptu oraz renesansu w Polsce. Lekcje muzealna okazały się być przyjemnym

i wartościowym doświadczeniem!

ZŁOMEX BRANICE-SMS WIELICZKA  1-15

 

Kolejny oficjalny sparing przy pięknej pogodzie.

Tym razem byliśmy goszczeni przez przemiłych działaczy, trenerów i rodziców ze Złomexu w Branicach.

Mecz zakończył się wynikiem 1:15. Brawo za wynik,

ale przede wszystkim za skuteczną i zespołową grę. Dziękujemy rodzicom za pomoc i jak zwykle wspaniały doping na trybunie. BRAWO SMS! BRAWO MY!

Badania z AF Kraków
 
Dzisiaj na treningach porannych gościliśmy na hali sportowej
w Podstolicach, gdzie pracownicy naukowi AWF Kraków przeprowadzili testy sprawności owe uczniów naszej szkoły. Testy będą przeprowadzane cyklicznie i pomogą w ocenie
cech motorycznych, zdolności sportowych oraz rozwoju biologicznego dzieci. Bardzo dziękujemy zespołowi badawczemu za profesjonalne przeprowadzenie testów!

Wieliczka, 12.07.2019 r.

 

Szanowni Państwo,

w imieniu Fundacji Szkoły Mistrzostwa Sportowego Wieliczka - organu prowadzącego Szkołę Mistrzostwa Sportowego Wieliczka – szkołę podstawową i liceum ogólnokształcące - mamy zaszczyt zwrócić się do Państwa z propozycją współpracy na zasadzie promocji Państwa firmy poprzez sport.

Dzięki temu mogą Państwo zapewnić reklamę swojej firmie, w znakomity sposób przyczyniając się równocześnie do rozwoju sportu młodzieżowego w gminie i powiecie wielickim oraz województwie małopolskim. Dokonując darowizny pieniężnej na rzecz Fundacji, pomagają Państwo naszej placówce w realizacji jej założeń skoncentrowanych wokół trzech podstawowych haseł - EDUKACJA, SPORT, PASJA.

 

W zamian za wsparcie oferujemy Państwu:

WIĘCEJ

UWAGA, UWAGA PIŁKARZE!!! 

 

Ruszają przygotowania do nowego sezonu i roku szkolnego!!! Trenerzy Marcin Ciepły i Łukasz Skóra zapraszają wszystkich uczniów (także przyszłych czwartoklasistów) na treningi w poniedziałki i środy o godz. 11.00 na Arenę Lekkoatletyczną w Wieliczce. Na naszej stronie pojawił się już terminarz rozgrywek i pierwsze mecze już 31.08! 

Czekamy na Was na Arenie!

Do zobaczenia! :)

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA DO SP I LO TRWA!

Informujemy, że testy sprawnościowe (piłka nożna i piłka siatkowa) w rekrutacji uzupełniającej odbędą się 26.08.2019 r. o godz. 16.00 na Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce (ul. Bogucka 6).

Przypominamy również, że do 23.08.2019 r. można składać dokumenty w sekretariacie szkoły - Solne Miasto, ul. Kościuszki 15.

Serdecznie zapraszamy! Dołącz do nas!

ul. Kościuszki 15, 32-020 Wieliczka

+48 782-123-610

info@smswieliczka.pl